Projeler

GMT Coin Nedir

GMT (Green Metaverse Token), 600 milyon adet arzla sınırlandırılan STEPN uygulamasına ait yönetişim tokenidir. NFT alış satışı, oyun içi geliştirmeler gibi işlemlerde kullanılır. Uygulama içerisinde geliştirme ve satın alma işlemleri yönetim tokenleriyle sağlanır. Yönetişim tokeni olarak adlandırılan GMT, birkaç alanda kullanılır. Bunlar şu şekildedir:

  • Ayakkabı Geliştirme: Uygulama içerisinde kullanılan GMT, ayakkabı seviyesinde yükseltme ve yeni ayakkabı mintleme amacıyla kullanılır. Uygulamada GMT, yalnızca 30 seviye ayakkabıya sahip olanlar tarafından kazanılabilir.
  • Yönetişim: Kullanıcılar uygulamayı kullanırken proje gelişiminde kilitlenen token ve kilitlenme süresiyle doğru orantılı olarak söz hakkı elde edebilirler.
  • Stake Ödülleri: Uygulama içerisinde GMT token stake eden kullanıcıların dağıtılan ödüllerden gelir elde etmesi ve ödül dağıtımı için kullanılır.

Uygulamada kazanılan STEPN jetonları, uygulama içi cüzdanda saklanır. Spor ayakkabılara şans, verimlilik, dayanıklılık ve konfor gibi özellikler kazandırılarak ayakkabıların seviyesi yükseltilebilir. Projenin kar ve gelir kaynağı olarak uygulama içi faaliyetler ücretlidir.

STEPN (GMT) Nedir?

2021 yılında geliştirilmeye başlanan STEPN Avusturyalı Yawn Rong tarafından kuruldu. “Move-To-Earn” ismiyle piyasaya çıkan ilk projedir. Kullanan bireylerin sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmalarını amaçlayan STEPN, fitness uygulamaları arasında önemli bir yer tutmayı amaçlıyor. Kullanıcıların egzersiz yapıp yapmadıklarını kanıtlayan özellikleriyle yürüyüş yaparken ya da koşarken ödül veriyor.

STEPN uygulaması indirildikten sonra gerekli üyelik işlemleri tamamlanarak kullanmaya başlanabilir. Kullanıcıların kazanç sağlaması için NFT ayakkabıları satın almalıdır. Egzersiz ve yürüyüş yapılırken harcanan enerji ölçülerek elde edilen kripto para hesaba aktarılır. Sistemde iki token yer alır. Bunlar GST ve GMT’dir. Ek olarak spor ayakkabının özelliklerine ve GPS sinyalinin verimliliğine bağlı olarak kazanılan kripto para miktarı değişiklik gösterebilir.

GMT Coin Nasıl Alınır?

GMT Coin çeşitli kripto para alım satım platformları aracılığıyla güvenli ve hızlı bir şekilde alınıp satılabilir. Bunun için öncelikle tercih ettiğiniz platforma üye olmak ve ardından para yatırmanız gerekir. TL ya da USD para birimleri ile gönderim yaptıktan sonra GMT Coin alabilirsiniz. İşlem gördüğü yerler şu şekildedir:

  • Binance Coin (BNB)
  • Tether (USDT)
  • Bitcoin (BTC)
  • Ethereum (ETH)
  • BUSD

Yukarıdaki maddelere ek olarak tercih ettiğiniz platformdan alım satım işlemlerinizi istediğiniz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu