Finans Terimler Sözlüğü

Zorluk Derecesi

Bitcoin madencilik donanımını kurduğunda küresel Bitcoin madencilik zorluğuna etki eder. Zorluk algoritması ortalama her 10 dakikada bir ortalama bir blok üretebilecek şekilde çalışır. Daha yüksek sayıda madenci katıldığı zaman blok oluşturma oranlarının düşeceği söylenebilir. Bunun sebebi ise hash’leri çözmek için çalışan daha yüksek sayıda özel Bitcoin madenciliği donanımının olmasıdır. Blok oluşturma süreleri azaldığı zaman madencilerin teşvik edebilmek için Bitcoin madenciliği zorluğu yükselebilir.

Zorluk seviyeleri 2016 blokta bir yeniden düzenlenir. Bu durum yaklaşık 14 güne denk gelir. BTC zorluk seviyesi ve blok oluşturma zamanların ters orantılı olduğu bilinir. Biri artmaya başladığı zaman diğerinde azalma söz konusu olur. Zorluk derecesi belirli algoritmalara ve parametrelere göre değişkenlik gösterir.

Damla Eliz

Kripto para dünyasında tanınmış bir haber yazarıdır. Kripto para projeleri, teknolojik gelişmeler ve piyasa analizleri konusundaki yazılarıyla bilinir. Sektördeki yenilikleri takip eden ve geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmayı amaçlayan bir perspektife sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu