Finans Terimler Sözlüğü

Zorluk Derecesi Patlaması

Difficulty bomb olarak da bilinen zorluk derecesi patlaması terimi Proof of Stake sistemine geçişin parçası olarak Ethereum madenciliğinde, madencileri ETH ile ödüllendirmek için kullanılan algoritmadaki bulmacaların zorluğunu ifade eder. Madencilik yapan kişiler protokolün ortaya koyduğu bulmacanın çözümlerini tahmin edebilirler. Bulmacalar, madencilerin çözmesi için sabit bir süre alabilecek şekilde tasarlanır.

Madenci sayısının çoğalması çözüme ulaşabilmek için süreci kolaylaştırır. Dengeyi ayarlayabilmek için protokol hashing gücüne bağlı olarak bulmacanın zorluğunu artırabilir. Mekanizma, Ethereum’un mevcut yol haritalarına uygun olarak Proof of Work’ü ortadan kaldırabilmek için kullanılır. Zincir eskidiği zaman zorluk bombası yeni blokların ortaya çıkmasını engeller.

Damla Eliz

Kripto para dünyasında tanınmış bir haber yazarıdır. Kripto para projeleri, teknolojik gelişmeler ve piyasa analizleri konusundaki yazılarıyla bilinir. Sektördeki yenilikleri takip eden ve geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmayı amaçlayan bir perspektife sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu