Haberler

Yuga Labs, 200 ETH Değerinde NFT Çalındığını Doğruladı

Bored Ape NFT koleksiyonunun ardında yer alan şirket Yuga Labs, 200 ETH değerindeki NFT’lerin çalındığını duyurdu.

Yuga Labs açıklamalarına göre Bored Ape Yacht Club Discord sunucusu geçtiğimiz günlerde saldırıya uğramış ve saldırganlar 200 ETH (ortalama 360.000 dolar) değerindeki NFT’yi ele geçirmişti.

Saldırı, projenin topluluk yöneticisi olan Boris Vagner’ın Discord hesabının ele geçirilmesinden sonra gerçekleşmişti. Saldırgan hem Bored Ape kanalında hem de Otherside’ın Discord kanalında kimlik avı saldırıları yapıyordu.

Gerçekleşen İlk Saldırı Değil

Saldırı haberi Twitter kullanıcısı NFTherder tarafından yapıldı. Çalınan NFT’lerin haricinde 145 ETH daha çalındığı ve bunlardan dört farklı cüzdana aktarım yapıldığı düşünülüyor.

Yuga Labs kısa bir süre sonra olayın araştırıldığını söyledi ve saldırının gerçekleştiğini teyit etti. Şirketin açıklamaları NFTherder’in tweet’inden ortalama 11 saat sonra geldi.

Discord saldırısı Yuga Labs için ilk olmadı. İlk saldırı 1 Nisan tarihinde Mutant Ape Yacht Club #8662 NFT’sinin çalınmasıyla gerçekleşmişti. 25 Nisan tarihinde ise Bored Ape Instagram ve Discord hesapları saldırıya uğradı.

 

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu