Finans Terimler Sözlüğü

Yönlendirilmiş Asiklik Grafik

DAG olarak kısaltılan yönlendirilmiş asiklik grafik için blok zincir sürecini tanımanız gerekir. Blok zincirleri ağında bilgiler blok şeklinde depolanır. İşlemler için yeni bloklar ortaya çıkar ve önceki bloklara kriptografik aracılığıyla bağlanılır. Yönlendirilmiş asiklik grafik içerisinde bilgileri bloklar halinde tutabilmek için aynı anda çalışan düğümler ve düğüm ekipleri vardır.

Yerleştirildiği zaman yönlendirilmiş döngüsel olmayan grafik tasarımları klasörlerin kendi özel alt klasörlerine dallanan alt klasörlere sahip olabilir. Bu bağlamda yönlendirilmiş asiklik grafikte, hiçbir düğümün kendisine geri başvuruda bulunamayacağı ortaya çıkar. Bu tasarımdaki her bir düğüm birkaç satın alma katmanını içerebilecek şekilde düzenlenir.

Damla Eliz

Kripto para dünyasında tanınmış bir haber yazarıdır. Kripto para projeleri, teknolojik gelişmeler ve piyasa analizleri konusundaki yazılarıyla bilinir. Sektördeki yenilikleri takip eden ve geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmayı amaçlayan bir perspektife sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu