Haberler

USDD Teminat Rekoru Kırdı

TerraUSD çöküşü sonrasında piyasaları çevreleyen korkuya rağmen Tron’a ait USDD önemli adımlar atılmaya devam ediliyor. Yaklaşık bir ay önce piyasaya sürülen stabilcoin, hızlı bir biçimde kilometre taşlarına erişti.

TRON DAO Rezervi, USDD’yi ilk aşırı teminatlı merkeziyetsiz stabilcoin’e yükselttiğini duyurdu. Dünya çapındaki en yüksek teminat oranlarına sahip olan coin’in toplam dolaşım arzı ortalama 700 milyonda bulunuyor.

İnternet sitesinde bulunan rakamlara göre bakıldığında USDD’nin teminat oranları 205,54 seviyelerinde yer alıyor. Güvenilir merkeziyetsiz stabilcoin’lerden olan USDD, en düşük %130 garantili teminat oranlarına sahip oluyor.

Rakamlar İlgi Çekici

Mevcut rezerv varlıklarına bakıldığı zaman BTC, TRX ve USDX, USDT, TUSD, USDJ gibi çoklu stabilcoin’leri USDD’ye %130 oranında destekleyeceği ortaya çıkıyor. Gerçek zamanlı teminat oranları şu an %200’ün üzerinde. Bu rakamlar dolaşımdaki 667 milyon USDD’yi destekleyen toplam 1,37 milar dolarlık varlığa karşı geliyor.

Stabilcoin’lerin düzenlenmesi için birkaç farklı ülkenin yasa çıkarmaya doğru ilerlemesi de gündemi karıştırıyor. Son dönemlerde Birleşik Krallık kripto ile alakalı düzenlemelerdeki boşlukları kapatabilmek için gündeme gelmişti. Bu durum USDD geleceğiyle ilgili soru işaretlerini beraberinde getiriyor.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu