Haberler

Uber’in Asya’daki Ana Rakibi Grab, Web3 Hizmetleri İçin Circle Şirketiyle İş Birliği Yaptı

Singapur merkezli çok uluslu teknoloji şirketi Grab, Circle şirketi ile iş birliği yaparak Web3 hizmetleri için Singapur’da pilot bir program başlatacak. Bu program kapsamında, Circle’ın açıklamasına göre, ilk aşamada sadece Singapur’daki Grab kullanıcıları Web3 hizmetlerine erişebilecek ve Grab Web3 Cüzdanı ile bu hizmetlere ulaşabilecekler. Bu yaklaşımla, Singapur’daki geleneksel firmaların sabit coin’ler, dijital varlıklar ve akıllı kontratlar gibi konularda daha kolay adapte olmaları hedefleniyor.

Ayrıca pilot program çerçevesinde, şanslı bazı kullanıcılara NFT’ler de dahil olmak üzere çeşitli ödüllerin dağıtılacağı belirtiliyor.

Circle CEO’su Jeremy Allaire, ortaklıkla ilgili yaptığı açıklamada, “Geçen hafta bu gelişmeyle ilgili haberler çıkmış ve herkes merak içindeydi. Bugün itibarıyla ortaklığı duyurduk. Artık Web2 şirketleri de blok zinciri teknolojisini benimsemeye başladılar. Dijital inovasyonun önemini anlayan herkes için heyecan verici bir dönem” şeklinde konuştu.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu