Haberler

TRON Mucidi 2 Kripto Paraya Milyonlar Yatırdı

Tron Network’ün merkezi olmayan otonom organizasyon Tron DAO, Çinli gazeteci WuBlockchain’e göre sırasıyla 45 milyon dolar ve 15 milyon dolar değerinde 600 milyon TRX ve 500 BTC satın aldı. Terra’nın UST mekanizmalarına benzer şekilde Tron’un USDD stabilcoin’i Bitcoin ve TRX ile destekleniyor.

Lider kripto para borsası Binance, LUNA ve UST çekimlerinin yeni bir duyuruya kadar askıya alındığını duyurmuştu. Krpto topluluğu Terra’nın stablecoin’i Terra USD’yi dolara endeksli tutma fiyaskosunu atlatmaya çabalarken Binance bir süreliğine LUNA ve UST çekim işlemlerini durduracak gibi görünüyor.

Veriler İlgi Çekici

Stablecoin UST’yi kurtarmak için çılgınca bir çaba harcıyor. Bu sırada Binance’de yer alan BTC/UST paritesi kararsız davranıyor. Terra ile ilgili erime söylentileri sosyal medyada devam ederken, firmanın kurucularından olan Do Kwon, toplu BTC likidite enjeksiyonunu açıkladıktan sonra sakinliğini korudu.

Kwon, Terra’nın beklenmedik durum önlemlerinin nihayetinde kripto endüstrisinin büyük merkezi olmayan USD stablecoin’inin daha büyük merkezsizleşmeye yol açacağını düşünüyor. BitInfoCharts üzerinden gelen veriler, Luna Foundation Guard’ın cüzdan bakiyesinin 70.000 BTC’den veya 2.23 milyar dolardan 0 BTC’ye düştüğünü doğruluyor.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu