Haberler

Tether İş Ortağı, PayPal’ın Stablecoin Hedeflerini Değerlendirdi

Tether’in kurucu ortaklarından William Quigley, PayPal’ın stablecoin alanındaki hedefleri hakkında görüşlerini paylaştı. Stabilcoinlerin kripto dünyasında önemli bir rol oynadığını belirten Quigley, PayPal’ın bu alana girişinin daha çok maliyet tasarrufu odaklı olacağını düşündüğünü ifade etti.

PayPal’ın kendi blok zincirinde işlemleri gerçekleştirebilmesinin büyük bir avantaj olduğunu vurgulayan Quigley, bu durumun geleneksel finansal aracıları işlem sürecinin dışında bırakarak para birimi dönüşüm ücretlerini azaltabileceğini belirtti. Özellikle sınır ötesi işlemlerde bu durumun tüketicilere ve tüccarlara fayda sağlayabileceğini dile getirdi.

Ancak, Quigley, PayPal’ın büyük rezervlerini ABD Hazine bonoları gibi varlıklarda tutarak getiri elde etme konusunda büyük bir hamle yapacağına dair işaret görmediğini ifade etti. PayPal’ın bu adımının kripto para dünyasında önemli bir dönüm noktası olabileceğini belirtirken, etkisinin ve getireceği yeniliklerin henüz net olmadığını söyledi.

Damla Eliz

Kripto para dünyasında tanınmış bir haber yazarıdır. Kripto para projeleri, teknolojik gelişmeler ve piyasa analizleri konusundaki yazılarıyla bilinir. Sektördeki yenilikleri takip eden ve geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmayı amaçlayan bir perspektife sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu