Haberler

Terra Kurucusundan Son Dakika Açıklaması!

Terra kurucusu Do Kwon, sallanan Terra blok zincirini destekleme planlarını duyurdu. Fakat planının LUNA fiyatlarına fazla baskıya yol açması muhtemel sebepler arasında yer alıyor.

Terra, kripto pazarında devam eden düşüşün ortasında yeni bir tarihi düşüş yaşadı. Stabil coin olan TerraUSD son 24 saatlik süreçte %45 düşüşe uğradı. Yeni tweet’ler atan Kwon, UST sabitleyicisini kurtarabilmek için fon toplama amacıyla blok zincirinin açık piyasada satılmak üzere daha fazla LUNA basılacağını duyurdu.

LUNA mevcut olarak büyük bir indirimle işlem gören UST’yi yakmak için kullanılabilir. UST, 1:1 sabit dolar değerlerinin altında ilerliyor. LUNA aynı zamanda 2 doların biraz daha üzerindeki rekor düşük seviyelerde yer alıyor.

Terra, UST’yi Kurtarabilmek için Bitcoin’i Terk Etmişti

Bu haftanın başlarında, UST sabitlemesi için kaymalar oluştuğunda Luna Foundation Guard, sabitlemeyi destekleyebilmek adına Bitcoin varlıklarını terk etmişti. Kısa süreliğine 1 dolara yakın fiyatları satın alırken, Bitcoin’in büyük indirimle satıldığı göz önüne alındığında sadece geçici olduğu kanıtlanmış oldu.

Platformun özel eleştirmenleri ise Terra’nın tokenlerini desteklemek için gereken farklı likiditeden yoksun olduğunu söylüyor. En büyük DeFi platformu olan Anchor Protocool fonlarda büyük çıkışı gördü ve ilk 10 DeFi platformundan düşürdü.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu