Haberler

Terra Krizinde Yeni Raporlar Ortaya Çıktı

Chicago merkezli kripto para veri firması Jump Crypto tarafından yayınlanan raporlara göre UST’deki çöküşe kitlesel bir hareketin yol açtığı konuşuluyor. Stablecoin, dolara endeksini yitirdikten sonra büyük yatırımcılar pozisyonlarından çekiliyor.

Büyük UST yatırımcıları satış yaparken perakende yatırımcılar ise projeyi destekleyen ağır risk sermayedarlarını göz önünde bulunduruyor. Bu sebeple, stablecoin’in toparlanacağını umarak dipten alım yapmaya devam ediyorlar. Fakat büyük yatırımcıların piyasayı terk etmeleri, küçük çaptaki trader’ların piyasaya girişiyle doldurulamayacak kadar büyük görünüyor.

Twitter’da İlginç Açıklamalar Yapılıyor

Jump Crypto araştırmacıları Nihar Shah ve Maher Latif’in raporlarına göre, büyük yatırımcılar Terra Anchor programından 7 Mayıs 2022 gibi erken tarihte yani UST’nin dolara karşı kaybetmesinden bir gün sonra çıktılar. Birkaç günlük süre çerçevesinde ise küçük yatırımcılar devreye girdiler.

Terra her gün yeni iddialar ile darbe alırken sürece yeni isimler de ekleniyor. Binance CEO’su Terra’da Do Kwon ve ekibine karşı yönetilen iddialar olduğu gibi bu durumların tarafsız şekilde incelenmesi de gerekiyor. Twitter’daki FatMan adlı bir kullanıcı ise son bir haftadır muhbirlerden elde ettiği bilgileri sızdırıyor.

FatMan ayrıntılı bir şekilde hazırladığı Twitter dizisinde Terra’nın piyasaları manipüle ettiğini ve borsalara rüşvet niteliğinde ödemeler yapıldığını belirtti. FatMan aynı zamanda paralarını kaybeden ufak yatırımcılara geri ödeme yapılma gibi bir planın olmadığını da söyledi.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu