Haberler

Terra Hesabından Bitcoin Mesajı Geldi

Ciddi miktarda Bitcoin bulunduran Terra Luna Vakfı hesabından yeni bir paylaşım yapıldı. Terra blok zincirinin sabit coin’leri arasında olan UST’yi desteklemesi amacıyla aldığı Bitcoin’ler ile adından söz ettiren ve 6 Nisan tarihinde 230 milyon dolarlık Bitcoin alarak elindeki BTC miktarını 35 bine çıkaran Terra Luna, yatırımcıları heyecanlandırdı.

Terra Lua’nın Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımlarda işlerin çok yakında karışacağıyla ilgili bilgiler verilirken takipçilerinin dikkatli olması gerektiği konusunda da uyarılar yapıldı. Paylaşım yüzlerce RT ve FAV alarak yayılmaya başladı.

Bitcoin Artışında Payı Olabilir mi?

Sabah saatlerinde tweet atan TSI, birkaç saat sonra Bitcoin’de önemli bir yükselişin yaşanmasına yol açtı. Son zamanlarda 41 bin doların altında ilerleyen ve 39 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin, 42 bin 700 doları aştı. Bu sert yükselişin arkasındaki sebep ise tam olarak bilinmiyor.

Terra’yı destekleyen Luna Vakfı’ndan yeni Bitcoin satın alımı yapıldığı düşünülüyor. Vakfın cüzdanlarına bakıldığı zaman yeni bir alım gözükmüyor. Hatırlanacağı üzere Terra kurucusu ve Luna Vakfı CEO’su Do Kwon, Terra blok zincirlerinin sabit coin’leri arasındaki UST’nin zor durumda kalması halinde satılabilmesi için Bitcoin rezervlerini satın aldıklarını söylemişti.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu