Haberler

Solona Tekrar Yükselebilecek mi?

En gözde altcoin’ler arasında yer alan Solana, hafif bir yükselişte olmasına rağmen 2021 yılındaki kazançlarının büyük bir kısmını kaybetti. Ethereum’un en bilinen rakipleri arasında yer alan Solana, NFT ve DeFi endüstrilerinin düşüşünün ardından 2021 yazından bu yana takma isminin hakkını veremedi ve bütün kazanımlarını düşürdü.

Altcoin’in günlük grafiklerine bakıldığı zaman SOL şu anda geçen yılın aynı dönemindeki seviyeleriyle işlem görüyor. Kripto para biriminin şu anki performansı bütün zamanların en yüksek seviyelerine geldiği zaman olan Kasım ayındaki performansına göre %85 düşük.

Kasım ayından bu yana SOL, 200 günden fazla süredir kırılma yaşayamadığı için güçlü düşüş trendiyle işlem görüyor. Altcoin’in fiyatı kısa vadeli sıçrama olabileceğini gösteren eğilimlerin daha düşük aralıklarında yer alıyor.

Düşüş Zor Görünüyor

Solana ile ilgili tek problem DeFi ve NFT projelerine olan talep olmuyor. Ethereum, maksimalistleri ve Solana tercih etmeyenler, sürekli kesinti sürelerini ve ağdaki diğer sorunları takiben altcoin için Sqlana takma ismini daha fazla kullanıyorlar.

Son dönemlerde Solana, ağın tamamen kesilmesinden sonra bir kesintiyle daha gündeme geldi. Blockchain ile ilgili sorunların ardından piyasadaki satış hacmi yüksek seviyelere çekildi. Yükseliş için neler olabileceği ise tam olarak bilinmiyor.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu