Finans Terimler Sözlüğü

Soğuk Depolama

Soğuk depolama, Bitcoin depolanması için tercih edilen çevrimdışı bir cüzdandır. Bu sistemde dijital cüzdan, internete erişimi olmayan bir platformda depolanır. İnternet bağlantısına sahip olmayan cüzdan, yetkisiz erişim ve siber saldırılardan korunur. Donanım cüzdanlarına benzeyen fakat daha az teknik kullanıcı için daha karmaşık süreç olan çevrimdışı yazılım cüzdanlarını sizler de bu noktada tercih edebilirsiniz.

Çevrimdışı yazılım cüzdanları, bir cüzdanı iki erişilebilir platform içerisine bölüntüler. Özel anahtarları içeren çevrimdışı cüzdan ve açık anahtarların saklandığı çevrimiçi cüzdanlar ortaya çıkar. Çevrimdışı cüzdan internete bağlanmadığından dolayı saklanan özel anahtarların güvende kalmasını sağlar. Böylelikle üst düzey güvenlik önlemleri alınmış olur.

Damla Eliz

Kripto para dünyasında tanınmış bir haber yazarıdır. Kripto para projeleri, teknolojik gelişmeler ve piyasa analizleri konusundaki yazılarıyla bilinir. Sektördeki yenilikleri takip eden ve geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmayı amaçlayan bir perspektife sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu