Haberler

Shiba Inu (SHIB) İşlem Hacminde Büyük Düşüş

En ünlü kripto para Bitcoin’deki düşüş devam ederken, bu durum altcoin’ler üzerinde sert bir şekilde etkisini gösteriyor. Bir dönemin ilk 410 kripto para arasındaki ve rakibi olarak görülen Dogecoin’i geride bırakan Shiba Inu’daki düşüş yatırımcıları düşündürüyor.

Robinhood Kurtaramadı

Komisyonsuz hisse senedi ve kripto para platformu olan Robinhood, uzun süredir bekelenen hamleyi gerçekleştirerek SHIB’i listeledi ancak meme token’daki düşüş durdurulamadı. Son çeyrek kazanç raporundaki rakamlarda düşüş gören Robinhood’un güvendiği kitle, Dogecoin ve Shiba Inu yatırımcılarından oluşuyordu.

Robinhood kripto para alanı içerisindeki fenomen token kalabalığını hacim rakamlarını artırmak için fırsat olarak görüyor. Fakat Bitcoin’de yaşanan düşüşün devam etmesi durumunda iki fenomen token’ın bağımsız ralli yapması imkansız gibi görünüyor.

Ekim Ayında Fiyatla Beraber Rekor Yaşanmıştı

SHIB, ATH’sini Ekim ayında yaparak 0,000086 dolara kadar yükselmişti. Ekim ayında SHIB işlem sayısında da rekor yaşanmıştı ve 1 milyon 389 gözükmüştü. Yuga Labs’in çıkardığı Apecoin ve Elon Musk’ın destek verdiği Dogecoin Nisan ayında büyük hareketler yapmıştı.

Twitter’daki alım haberiyle birlikte Dogecoin’in piyasa değerinde ortalama olarak 1 saatte 2 milyar dolarlık artış yaşanmışı. Uzmanlar yatırımcıların Shiba Inu’nun rallisini geçen sene tamamladığını ve farklı coin’leri aramaya başlamış olabileceklerini söylüyor.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu