Haberler

TRON Yaratıcısı Sermayesini Bu Altcoin’e Park Edecek

TRON kurucularından Justin Sun, geçen haftalarda piyasaya sürülen stablecoin’i USDD’de sermayesini artırabileecğini açıklamıştı. USDD, Terra etkisi ile altcoin piyasalarında sert dalgalanma yaşarken stablecoin boşluğunu dolduran önemli kaynaklar arasında yer alıyordu. Şimdi ise Sun, USDD’ye daha fazla likidite sağlayacağını belirtiyor.

Son günlerde USDD’nin Terra gibi son bulabileceği gündeme geliyor. Fakat her şeye rağmen piyasa değerine göre ilk 100 arasına ulaşmayı başarıyor. TRON ekibinden sözcüye göre TRON rezervleri belirli altcoin ve miktarları konusunda ipucu veriyor.

Terra Benzeri Dengeleme Yapısı

Justin Sun’un açıklamalarına göre, TRON’da Terra’ya benzer dengeleme yapısı kullanılacak. Son düşüş ile bu mekanizmanın aşırı satış baskısı ile çökebileceği ortaya çıkmıştı. Fiyatların sabi tutulabilmesi için basılan LUNA fiyatlarının daha fazla düşmesi mümkün gibi görünüyor. TRON’un yüksek likidite ile mekanizmanın korunabileceği söyleniyor.

Stablecoin dolaşımları artmaya devam ettikçe protokollerin teminat stoklarına eklemeye devam etmesi gerekiyor. Fakat bu yaklaşımı her zaman takip edebilmek mümkün olmayabiliyor. Algoritmik stablecoin’lerin ortaya çıktığı nokta burası olarak gözüküyor.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu