Haberler

SEC Başkanı Büyük Kripto Para Planlarını Duyurdu

SEC Başkanı Gary Gensler, SEC’in büyük kripto para uygulamalarıyla ilgili planlarını duyurdu. Aynı zamanda ajansın kripto para yatırımcılarını düzgün şekilde koruyabilmek için daha az personele sahip olduğunu da belirtti.

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto para borsaları ile koordine bir şekilde ICO tekliflerinin çoğunluğunu kaydettirmek için çabaladıklarını duyurdu. Çarşamba günü FTC ve SEC için kongre bütçe talebi sorgulamasında konuşma yapmıştı.

Gensler, ICO’ların büyük bir çoğunluğunun SEC’in menkul kıymetler yasası çerçevesinde olduğunu söylüyor. Kripto para birimlerinin SEC’in uygulama araçlarını dağıtarak düzenleyici çerçevelere getireceği belirtildi.

Gary Gensler, Yatırımcıların Korunması için Ek Bütçe İstiyor

SEC Başkanı açılış konuşmasında değişken ve spekülatif kripto piyasasının çoğaldığını ve on milyonlarca Amerikalı yatırımcıyı kendilerine çektiklerini belirtti. Gensler, ek kaynakların SEC’in dava desteğini güçlendirebileceği de söyledi.

Gary Gensler, kongrede kripto para düzenleme ve uygulama gündemlerini takip edebilmek için ajansın bütçesinin artmasını da talep etti. Gensler, talebini bugün erken saatlerde gerçekleşen bir kongrede yaptı. Ajansın kripto para sektörünü doğru bir şekilde denetleyebilmesi için ek çalışanlara ihtiyaç olduğunun altı çizildi.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu