HaberlerMetaverse

Pegasus Metaverse Dünyasına Giriyor

Türkiye’nin en ünlü havayolu şirketleri arasındaki Pegasus metaverse için ilk adımlarını atmaya hazırlanıyor. Dev havayolu şirketi yeni metaverse için piyasanın en büyük metaverse coin projeleriyle anlaştığını duyurdu.

Pegasus Decentraland (MANA) ile metaverse dünyasına entegre olacaklarını Twitter üzerinden açıkladı. Pegasusport projesi için net bir tarih belirlenmemiş olsa bile çok yakın bir zamanda tamamlanacağı düşünülüyor.

Decentraland Tercih Edildi

Piyasanın en düşük metaverse coin projeleri arasında yer alan MANA, 24 Mayıs tarihinde yapılan duyuru sırasında düşüş yaşıyordu. Bugün Bitcoin fiyatı 30 bin dolar civarında zaman geçirirken MANA hafif yükseliş ile 1.03 dolardan işlem gördü.

Pegasus İstanbul merkezli Türkiye’nin en büyük havayolu şirketleri arasında bulunuyor. 1990 senesinde Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding’in ortak girişimleri ile İstanbul’da kurulmuştu. Ocak 2020 yılı itibariyle yurt içinde 35 nokta, yurt dışında ise KKTC dahil 76 nokta olmak üzere 42 ülkede 111 noktaya uçuş düzenliyor.

Decentraland, yeni bir dünya türü olarak öne çıkıyor. Merkezi olmayan özel internet projeleri arasındaki bu platform Facebook ve Twitter gibi geleneksel yerlerin aksine kripto paranın geçerli olduğu bir dünya.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu