Haberler

PayPal, (PYUSD) Stable Coini’nin Değerini Açıkladı

2020’nin Ekim Ayındaki Kripto Para Listelemeleri Hamlesinden Sonra Geçen Ay İlk Sabit Coin’i Çıkaran PayPal, PYUSD Üzerine İlk Raporunu Paylaştı”

PayPal, 2020 yılında kripto para listelemelerine yönelik büyük bir adım atmış ve geçtiğimiz ay ilk sabit coini olan PYUSD’yi piyasaya sürmüştü. Ancak, şirketin yayımladığı rapor PYUSD’nin önünde gidilmesi gereken uzun bir yol olduğunu gösteriyor. Dünya genelinde USDT’nin 80 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahipken, PYUSD’nin piyasa değeri sadece 43.8 milyon dolar seviyesinde. PayPal, sabit coini için ise 45.3 milyon dolarlık rezerv tutuyor, yani firma yaklaşık 1.5 milyon dolarlık fazla rezerve sahip.

PayPal’ın PYUSD rezervleri ise çıkaran şirket Paxos’un elinde bulunuyor. Paxos aynı zamanda USDP ve BUSD’nin de sorumlu şirketi konumunda. Raporlarda rezervlerin büyük kısmının ABD tahvillerinde bulunduğu belirtiliyor.

Özellikle 2022’nin mayıs ayındaki Terra LUNA çöküşünden sonra sabit coin’lerin toplam piyasa değeri ciddi şekilde düşmüştü. Algoritmik sabit coin Terra LUNA’nın çöküşü, UST gibi yüzlerce kat düşüş yaşanmasına neden olmuştu. Şu anda sabit coin piyasasının toplam değeri yaklaşık 130 milyar dolar civarında bulunuyor.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu