HaberlerMetaverse

Otomobil Devleri Nissan ve Toyota Metaverse Dünyasına Giriyor

Japon otomobil devleri arasında yer alan Nissan ve Toyota son zamanlarda metaverse dünyası ile ilgili haberleriyle gündeme geliyordu. Yeni gelen haberlere göre iki ünlü firmanın metaverse dünyasına giriş yapacağı kesinleşti.

Japon gazetesi Nikkei Asia’da yer alan haberlere göre önde gelen iki büyük otomobil üreticisi Nissan ve Toyota metaverse girişi için tüm hazırlıklarını tamamlamış durumda. Şirketler, kullanıcıları için yeni sanal deneyimler geliştirmek, dijital etkinlikler düzenlemek ve sanal müşteri hizmetleri oluşturabilmek için metaverse dünyasında yerini alacak.

İki Markanın Hedefleri Farklı

Gelen yeni haberlere göre iki şirket metaverse dünyasının farklı noktalarına da erişmeyi düşünüyor. Nissan, müşterileri için sanal gerçeklik odaları yaratmayı hedefliyor. Toyota ise personelleri için avatarlarını kullanarak teknik gelişmeleri tartışabilecekleri ofisler oluşturmak istiyor.

Toyota’nın bu hamlesi uzaktan çalışma ortamlarının yaratılabilmesi için yararlı olabilecek gibi görünüyor. Şirketlerin yeni ofislerinin hangi metaverse dünyasında açılacağına dair ise yeni bir bilgi bulunmuyor.

Yakın zamanda metaverse ile ismi sık sık anılan markalar arasında yerini alan Nissan ve Toyota’nın metaverse evreninde yeniliklere imza atacağına kesin gözü ile bakılıyor. İlerleyen günlerde şirketlerin resmi açıklamalarının geleceği söyleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu