Projeler

Harmony ONE Coin Nedir

ONE Coin, Harmony Protocol’ün sisteminde yönetim, stake ve işlem ücretleri için kullanılır. Merkezsiz ekonomide gelecekte önemli bir güç elde etmek için tasarlanmıştır. Amacı; yüksek verimli, düşük ücretli ve gecikmeli konsensüs platformu tasarlamadır. Satın alınan ONE Coin, EVM uyumlu cüzdanlarda saklanabilir.

DApps, yani merkezi olmayan uygulamaların oluşturulması ve kullanılması için oluşturulan Harmony, bir blok zinciri platformudur. Bu platformda işlemlerin gerçekleşmesin sağlayan yerel yönetişim aracı ise ONE’dir. ERC-20 ağı üzerine temellenen ONE Coin, ikinci nesil katmana sahip bir blok zincirdir. Bu ağın en önemli özelliği ise, diğer blok zincirlere kıyasla maliyetinin sıfıra yakın olmasıdır.

Harmony ağının stake mekanizmasıyla çalışması, ONE Coin kullanıcılarının işlemlerinde güvenli ve risksiz bir ortam oluşturur. Aynı zamanda pasif getiri sağlar. Ağ içerisinde çeşitli işlemlerde kullanılan ONE Coin, geniş kullanım yelpazesine sahiptir. Bu bakımdan kripto para yatırımcılarının uzun vadeli yatırım tercihlerinde altcoin sepetinde bulunur.

Harmony Protocol Projesi Nedir? Nasıl Çalışır?

Harmony Protocol, Google Haritalar’ın temel geliştiricisi Dr. Stephen Tse tarafından 2019 yılında hayata geçirildi. Bu proje iki yönlü bir Ethereum köprüsü oluşturken birlikte çalışır ONE (Harmony) tarafından desteklenen blok zincir, ultra hızlı işlemlerin birlikte çalışması için tasarlanmıştır. Protokolün ana yapı taşları;

  • Ademi merkeziyetçilik,
  • Ölçeklenebilirlik,
  • Güvenlik

Bu ağ birbiriyle paralel şekilde çalışan 4 bölümden oluşur. Ağdaki iş yükünü dağıtan bu parçalar arasında kullanıcılar istediklerini seçebilirler. Blok oluşturma, doğrulama ve stake etme işlemi her parçada ayrı ayrı yapılır. Doğrulayıcıların blok zincirin tamamında işlem geçmişinin kopyasının saklanmasına gerek yoktur.

One Coin Nasıl Alınır?

ONE Coin, 2022 yılının Nisan ayı itibariyle 1,4 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olmalıdır. Üyeliğinizin bulunduğu ya da üye olabileceğiniz güvenilir kripto para borsalarından ETH, USDT ve BTC pariteleri aracılığıyla alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ONE (Harmony) Avantajları Nelerdir?

Ortak çalışma ve zayıf ölçekleme problemlerinin çözüldüğü Harmony projesi, işlemleri ve uygulamaları ölçeklendirmek için iyi bir platform olduğunu gösterdi. Etkinliği ve hızıyla en iyi kripto ağı olmayı amaçlayan ONE’nin avantajları şu şekildedir:

  • Stake edilmesiyle ilk kez paylaşılan protokoldür.
  • Ultra yüksek hıza sahip olmasının yanında güvenilirlik ve ölçeklenebilirlik için güçlü bir altyapıya sahiptir.
  • ICO ile kripto para piyasasına ilk kez girdi. ICO, kripto para birimi aracılığıyla dijital varlıklarını sattığı yeni bir fonlama şeklidir.
  • Finansmanını Binance Labs ve IEO’nun sağlaması, geliştirici ekibin ne istediğini bilen bir çalışma biçimine sahip olduğunu gösterir.

Blok zincir ekosisteminde yaşanan büyük problemlere çözüm üretmesi bakımından ONE adından söz ettirdi. Kullanım alanlarının sürekli gelişme göstermesi ve sunduğu çözümler de artılarını gösterir niteliğe sahiptir.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu