Haberler

New York Eyalet Meclisi Kripto Madenciliğini İki Yıl Duraklatacak

New York Eyalet Meclisi’nden bugün ilginç bir karar geldi. Alınan karara göre kripto madenciliğinin iki yıl boyunca durdurulmasına ilişkin yasa kabul edilmiş oldu. New York Eyalet Meclisi, Salı günü kripto para madenciliğiyle ilgili aldığı kararı nihayet açıkladı.

New York İklim Koruma Hareketi Destekleniyor

Tasarıya göre iki yıllık süre boyunca Proof of Work (PoW) ile çalışan kripto para madenciliği operasyonlarının yapılmasına hak tanınmayacak. Aynı zamanda madencilik operasyonlarının çevresel etkilerinin tespit edilmesi için Çevre Koruma Departmanı’nın (DEC) 1 yıl boyunca detaylı şekilde araştırma yapacağı da aktarıldı.

New York Eyalet Meclisi tarafından sunulan tasarı için 52 kişi kabul etmeme oyunu verdi. 95 kişi ise tasarının kabul edilmesi için oy verdi. Böylelikle tasarı hayata geçmiş oldu. Yasal tasarısını meclise sunan üye Anna Kelles, tasarının hedefinin New York İklim Koruma Hareketi’in (CLCPA) belirlediği iklim verilerine uyulması olduğunun altını çizdi.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu