Haberler

Mixin Network Hack Saldırısında 200 Milyon Dolar Çalındı: İşlemlere Ara Verildi

Mixin Network adlı merkeziyetsiz cüzdan sağlayıcısının cumartesi akşamı saldırıya uğradığı ve 200 milyon dolarlık kripto paranın çalındığı ortaya çıktı. Şirket, olayın detaylarını bu sabah erken saatlerde paylaştı ve bulut hizmet sağlayıcısının saldırıya uğradığını belirtti. Saldırının ardından işlemler durduruldu ve blok zinciri güvenlik firması SlowMist ile iş birliği yapılarak tam bir rapor hazırlanana kadar işlemlere ara verildi.

Mixin Network, saldırı sonrasında çalınan fonların tespiti ve kayıpların telafi edilmesi için bir çözüm stratejisi belirlemeyi ve bir yol haritası sunmayı planlıyor. Ancak, bu planın saldırının tam boyutları tespit edildikten sonra açıklanması bekleniyor.

Saldırıya rağmen, Mixin’in kendi token’ı XIN, yaşanan olaylarla birlikte yüzde 10 civarında bir düşüş yaşadı ve yazı anında yaklaşık 193 dolardan işlem görmekte. Kurucusu Feng Xiaodong da konuyla ilgili yakında açıklamalar yapacak.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu