Haberler

Kripto Milyonerleri Bitcoin Şehri Yatırımı için El Salvador’a Akın Ediyor

Kripto milyonerleri El Salvador’un Bitcoin Şehri için büyük bir ilgi gösteriyor. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin Kasım 2021 tarihinde duyurduğu Bitcoin Şehri’ne kripto milyonerleri akın etmeye başladılar

Yatırımcıların şehir için planlanan alanın çevresindeki arazilerin normalde ödedikleri arazilerin beş katına teklif etmesi ise dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Yatırımcı akınına uğrayan bölgelerdeki hareketliliği takip etmek zaman zaman zorlayıcı olabiliyor.

Kripto Milyonerleri Gündemi Değiştiriyor

Bu şehir, volkandan jeotermal enerji üretebilmeyi ve bunu BTC madenciliğinde kullanmayı hedefliyor. Şehrin para birimi ise Bitcoin olacak. Bölge sakinleri sadece mal ve hizmetler için vergi ödemek durumunda kalacaklar.

Şehir inşa edildiğinde esnek düzenlemeler, hükumet gözetiminin azlığı ve minimum vergiyle kripto dostu yargı alanlarından oluyor. Bu durum kripto milyonerlerinin şehre büyük ilgi göstermesini de sağlıyor.

Yatırımcılar Bitcoin Şehri olması planlanan Conchagua çevresindeki araziler için yüklü miktarda para teklifi ediyor. El Espiritu de la Montana isimli tatil beldesinin sahibi Luis Diaz, tesisin yer aldığı arazi için ödediği miktarın 3 ile 5 katı arasında teklifler aldığının altını çiziyor.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu