Justin Sun

Justin Sun, 815 Milyon Dolar TUSD Üreterek ve Kişisel Staking Platformuna Aktardı

Tron (TRX) kurucusu Justin Sun, büyük miktarda TUSD stablecoin üreterek ve JustLend adlı borç verme platformuna yatırarak dikkatleri üzerine çekti.

Sun’un bağlantılı adresine göre, kısa bir süre önce 815 milyon TUSD üretti ve bu miktar daha sonra stUSDT ile değiştirilerek JustLend’e aktarıldı. JustLend’in kilitli likidite değeri (TVL), son 24 saatte %21.5 arttı.

Justin Sun, bu işlemlerin kendi kişisel fonlarıyla ilgili olduğunu ve Huobi’nin işiyle ilgisinin olmadığını belirtti. Fonlar daha sonra “minterproxy” olarak adlandırılan isimsiz bir sözleşmeye gönderildi. Minterproxy daha sonra TUSD cinsinden 865 milyon doları başka bir adrese aktardı ve bu adres de tokenleri yakarak imha etti.

Ancak, TUSD’nin yakılması stUSDT üretimine hemen hemen paralel şekilde gerçekleşti. Sun’ın adresine toplamda 10 işlemde 865 milyon dolar stUSDT basıldı. Sun daha sonra bu stUSDT’yi Tron tabanlı borç verme platformu JustLend’e altı işlemle yatırdı.

Tether sözcüsü yakın zamanda yaptığı bir açıklamada stUSDT’nin “bağımsız bir proje olduğunu ve Tether ile bağlantılı olmadığını” ifade etti.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu