Haberler

Hindistan Kripto Borsaları Rupi Mevduatlarını Durdurdu

Hindistan’da yer alan CoinSwitch Kuber ve WazirX kripto para borsaları, devlet destekli transfer ağlarını kullanarak kripto satın almak için rupi mevduatlarını kapattı. Hindistan’ın en büyük kripto borsaları arasındaki CoinSwitch Kuber ve WazirX dün rupi mevduatlarını durdurduktan sonra piyasaya yeni haberler gelmeye başladı.

Hindistan’da banka transferlerini kolaylaştıran devlet destekli United Payments Interface operatörü Hindistan Ulusal Ödemeler Kurumu’ndan konu ile alakalı güncel bir açıklama gelmedi.

Bir Twitter kullanıcısı Avijit Debnath, sosyal medya hesapları üzerinden borsaları hedef alarak paylaşımlar yaptı. 15 milyondan fazla kullanıcısı olan CoinSwitch tarafından ise yanıt gelmedi.

Yetkililer Açıklama Yapmadı

Konu ile alakalı doğrudan bilgi sahibi olan endüstri kaynağı, CoinSwitch’in UPI kabullerini durdurma kararının yasal belirsizliklerden kaynaklandığını söyledi. WazirX cephesinden yapılan açıklamalarda UPI aracılığıyla mevduat tesislerinin Aralık ayında devre dışı bırakıldığı söylendi. Fakat ayrıntılar paylaşılmadı.

UPI üzerinden yapılan para yatırma işlemlerinin neden aksadığına dair haber yayınlanmadı. ConSwitch ekibi açıklama yapmazken WazirX ekibi ise Twitter hesabından, ‘’UPI anlık olarak kullanılamıyor. Tekrar kullanılabilir olduğu zaman haber vereceğiz. Hint rupisi yatırmak isteyenler için farklı opsiyonlar sunmak istiyoruz.’’ açıklamasını yaptı.

Damla Eliz

Kripto para dünyasında tanınmış bir haber yazarıdır. Kripto para projeleri, teknolojik gelişmeler ve piyasa analizleri konusundaki yazılarıyla bilinir. Sektördeki yenilikleri takip eden ve geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmayı amaçlayan bir perspektife sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu