EthereumHaberler

Ethereum Piyasadaki Satışlardan Etkileniyor

Kripto para piyasasının en büyük oyuncularından olan Ethereum, satış hareketlerinden ağır bir şekilde etkilenmeye devam ediyor. 2,900 dolar seviyesinin altını gören ETH, kayıplarını genişletiyor. Son fiyat hareketinden sonra günlük grafikte hayati destek noktalarının altına düşmesi de gündeme geldi.

Aşağı yönlü momentumun varlığını gösterdiği ETH dünyasında belirli bir kırılma, varlıktaki farklı bir satış turunun sinyalini verecek gibi görünüyor. Ethereum fiyatı, yeni işlem haftasına başlandığı zaman düşük seviyelerden işlem görmeye başladı. Yatırımcılar Nisan ayının başlarından itibaren pozisyonlarını tasfiye ediyorlar. Ortalama 2,880 dolar seviyesinde ayın en düşük seviyelerini test eden ETH fiyatında daha büyük düşüşler de yaşanabilir.

Düşüş Devam Edebilir

Günlük grafiklerde ulaşılan en yüksek seviyeler 3,548 dolar oldu. Ancak en yüksek seviyelerden %19 oranındaki büyük bir düşü göz konusu oldu. Ethereum fiyatı 2,445 dolar seviyesinden başlayan yükseliş trendi çizgisini de kırıyor. Trend çizgisi boğalar için destek görevini üstleniyor. Böylelikle fiyatlar %35 kadar artarak 5,548 seviyelere çıkabiliyor. Fakat yükseliş eğilimi çizgisinin yeniden test edilmesinden sonra tekrar geri çekilme başlayabilir.

Fiyatlar kritik destek noktasının altında işlem görüyor ve daha büyük düşüşler bekleniyor. ETH fiyatı işlem seansının en düşük seviyesinin de altına düşerse 22 Mart tarihinin en düşük seviyesi olarak öne çıkan 2,887 dolar seviyeleri dahi gözlemlenebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu