Haberler

Ethereum Boğaları Geri Döndü!

Kripto para piyasalarındaki en büyük altcoin olan Ethereum fiyatı yükselince yatırımcıların güveni geri gelmiş oldu. Açık faiz 10 gün içerisindeki en yüksek değeri görürken Ethereum yatırımcıları yeniden long pozisyonları açmaya başladılar. Açık faiz kalıcı takaslardaki toplam ödenmemiş pozisyon miktarını ifade ediyor. Bu durumda ETH için 9,37 milyar dolarlık yükseliş gözüküyor.

Long pozisyonundaki yatırımcılar fiyatların belirli bir noktadan sonra yükselmesini beklemeye başladılar. ETH fiyatının yükselmeye başlamasından sonra yatırımcılar long pozisyonlara geri dönüş yaptılar. Ethereum geçen hafta yoğun satış baskısı ile karşı karşıya kaldıktan sonra bugün değerini 1,900 dolar seviyesinin üzerinde tutmayı da başarıyor.

8 Haziran Kritik Süreç

En büyük altcoin niteliği taşıyan Ethereum 2,000 dolardaki psikolojik seviyelerle karşı karşıya olduğu için yukarı doğru olan ivmesini sürdürebilmek için mücadele veriyor. Yatırımcılar ETH için teknik görünümünün 1,700 dolar civarındaki dip seviyelerinden toparlanmasıyla iyileşme hareketlerinin başladığını ve önümüzdeki günlerde seviyelerin aşılabileceğini de gösteriyor.

Ethereum geliştiricisi olan Tim Beiko salı günü Ropsten için yeni bir Beacon Chain’in son test Merge’den önce başladığını da duyurmuştu. Ethereum ağının Ropsten test ağı proof-of-stake mekanizmasına 8 Haziran civarında geçebileceği söyleniyor.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu