Haberler

Ethereum Birleştirmesi Ertelenebilir

Kurucu ortak Vitalik Buterin, geliştirici zirvesinde topluluğa Ethereum Birleşmesi’nin Ağustos 2022 gibi erken tarihte gerçekleşebileceğini duyurmuştu. Buterin, Proof-of-Stake’e geçiş için zaman çizelgesi konusunda iyimserliğini korumaya deavm etti. Fakat testnet uygulamasında problem çıkması durumunda gecikme yaşanabileceği söyleniyor.

Ropsten test ağı, 8 Haziran’da Birleştirme’yi test edecek. Yumuşak bir geçiş ortaya çıkabilir söylentileri ise hala gündemde. Sorunların çıkması halinde geliştiriciler çözülmesi gereken sorunları belirlemek zorunda kalarak Ethereum Birleştirmesi’ni erteleyebilirler.

Drake Açıklamalara Devam Edecek

Buterin’in yansıttığı problemler merkezi olmayan uygulamalar ve protokoller ile blok zincirin Proof-of-Work’ten Proof-of-Stake’e geçtiğinde beliren zorluklar oluyor. Bu sebeple, Ropsten test ağı için planlanan özel testler, Birleştirme’nin zamanında yürütülmesi için büyük bir önem taşıyor.

Ethereum araştırmacısı olan Justin Drake, birleşmenin şu an yolda ve geliştirme ekibinin öncelikleri arasında yer aldığını duyurdu. Ağustos ayındaki durumlardan önce bunu gerçekleştirmek için istekli olduklarının da altını çizdi.

Drake, blok zincirini yavaşlatmayı hedefleyen Ethereum blok zincirinde kodlanan bir programı ifade ettiklerini söyledi. Gelecek dönemlerde ise birleştirme ile alakalı yeni açıklamalar yapılacağı duyuruldu.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu