Haberler

Elon Musk’ın Twitter’ı Satın Alması Dogecoin Balinalarını Harekete Geçirdi

Dogecoin yeni bir balina hareketiyle karşı karşıya kaldı. Zincir üstü veri firması olan IntoTheBlock’ın verilerine göre en az 100 bin dolarda olan DOGE hareketliliği 14 Ocak tarihinden beri en yüksek seviyelerini gördü.

IntoTheBlock şirketindeki bir yönetici ise Coindesk’e konu ile ilgili açıklamalar yaptı. Açıklamalarda hareketliliğin olabileceği dile getirildi. Yapılan çalışmaların ise 100 bin dolar değer ve onun üzerindeki işlemleri ele alan bir ölçüm mekanizması olduğunu belirtti.

Uzmanlar bu hareketlerin Elon Musk’ın Twitter’ı almasının açıklandığı Pazartesi gününden sonra yaşandığını söylediler. Satın alım günü DOGE %19’luk ciddi bir yükseliş görüldü.

Yatırımcılar için Spekülasyonlar Oluştu

Elon Musk’ın Twitter’ı alması tartışma ve spekülasyonları da getirdi. Birçok Dogecoin yatırımcısı Musk’tan Twitter ile ilgili DOGE taleplerinde bulundular. Twitter’ın logosundaki mavi kuşun DOGE’a çevrilmesi talebi ise en ilginç olanıydı.

Twitter hesabını aktif şekilde değerlendiren Musk ise bir yatırımcıya bunun ilginç olabileceği şeklinde yanıt vermişti. Musk daha önceki dönemlerde birçok defa Bitcoin ve Ethereum’daki işlem ücretlerinin yüksekliğinden yakınmış, iki kripto paranın yerine Dogecoin kullanılmasının daha uygun olduğunu söylemişti.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu