Haberler

Coinbase, Fortune 500’e Giren İlk Kripto Şirketi Oldu

ABD’nin en popüler ve en büyük kripto varlık alım satım platformu Coinbase, Fortune 500’e giriş yapabilen ilk kripto şirketi oldu.

İş hayatı odaklı dergi Fortune, şirketleri 2021 ılı mali gelirlerine göre sıraladığı yeni bir haber yayınladı. Coinbase, gelir açısından ABD’nin en büyük şirketlerinin sıralandığı Fortune 500 listesine giriş yapabilen ilk kripto şirketi oldu.

Ünlü şirket listeye 437. Sıradan giriş yaparak adından söz ettirdi. Fortune dergisine göre Coinbase’in 2021 geliri 7.9 milyar dolar.

Diğer taraftan bu sene Coinbase için işlerin pek parlak gitmediği de gündeme sık sık geliyor. Şirket bu yılın ilk çeyreği için 1.16 milyar dolarlık net gelir ve 430 milyonluk net zarar duyurdu.

Coinbase geçen yılın dördüncü çeyreğinde 2.50 milyar dolar net gelir elde etmişti. Kripto para piyasalarındaki düşüş Coinbase’in gelirlerindeki azalmanın önemli bir kısmını oluşturuyor.

Düşüş ile beraber kripto varlık alım satım platformlarındaki işlem hacimlerinde de düşüş meydana gelmişti. Coinbase hisseleri 66 dolar ile bütün zamanların en düşük seviyelerine yakın derecede işlem görüyor.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu