Haberler

Circle, 400 Milyon Dolarlık Finans Turu ile İlgili Detayları Paylaştı

USDC ihracatçısı olarak tanınan Circle, finansman turu ile alakalı detaylarını sundu. 12 Nisan Salı günü şirket tarafından yapılan açıklamalarda 400 milyon dolarlık finansman anlaşması olduğu söylendi.

Circle Internet Financial Salı günü yaptığı özel açıklamalarda dünyanın en büyük BlackRock Inc.’i dahil olmak üzere birçok farklı varlık yöneticisiyle 400 milyon dolarlık finansman anlaşması yaptıklarını belirtti. Fidelity Management, Marshall Wace ve Fin Capital’in bulunduğu fonlama turunun ikinci ayında sonlanması bekleniyor.

Circle Kurumsal Potansiyeliyle Dikkat Çekiyor

USDC’nin dolara 1:1 sabitlenmesi göz önünde tutulduğu zaman, dijital dolar işlemlerini çoğu geleneksel ağdan daha hızlı işleyebildiği görülüyor. Stabilcoin sermaye piyasalarında potansiyel uygulamalar da söz konusu olabilir.

Circle CEO’su Jeremy Allaire, yeni sermayenin firmanın operasyonlarını genişletmek için kullanacağını söyledi. Ayrıca BlackRock’ı stratejik yatırımcı olarak değerlendirmenin de memnuniyet verici olduğunun altını çizdi.

Circle ile yapılan anlaşma, dünyanın en büyük varlık yöneticisinin kripto para birimleriyle bağlantılı hale geldiğini işaret ediyor. Hareketler aynı zamanda BlackRock CEO’su Larry Fink’in firmanın kriptoya yatırım yapma fikrine ısındığı düşüncesine de yoğunlaşıyor.

Damla Eliz

Kripto para dünyasında tanınmış bir haber yazarıdır. Kripto para projeleri, teknolojik gelişmeler ve piyasa analizleri konusundaki yazılarıyla bilinir. Sektördeki yenilikleri takip eden ve geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmayı amaçlayan bir perspektife sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu