Haberler

Cardano Blok Zinciri Hard Fork Öncesi Yeşil Işık Yakıyor Olabilir

Piyasaların önde gelen varlıkları arasındaki Cardano, blok tarafında yeni iyileştirmeler ile gündeme geliyor. Cardano blok zinciri son aylarda bir dizi önemli gelişme yaşayarak dikkat çekmişti.

Ağın büyümesinin yan ürünü olarak bir sonraki Vasil hardfork, Haziran ayında olabilir. Bu çatallama öncesinde ise yeni gelişmeler ön plana çıkıyor. Cardano Blockchain Insights’tan alınan verilere göre 14 Mayıs tarihinde %51,6 seviyelerinden 16 Mayıs tarihinde %81 seviyelerine kadar yükselmiş gözüküyor.

Ocak Ayında Zirve Yaptı

Ortalam Cardano blok zinciri yükü 22 Ocak 2022’de bütün zamanların en yüksek seviyelerini görmüştü. Yılın henüz başlarında ise %94 seviyeleri ortaya çıkmıştı. O tarihten beri %90’ın üzerinde blok zinciri yükü desteklenmemişti.

Eylül ayında akıllı sözleşmelerin piyasaya sürülmesi ile birlikte trafikte önemli bir artış gözlemlenmişti. Bu durum blok zinciri platformunun ölçeklenebilirliğinin geliştirilmesini de beraberinde getirmişti.

Cardano daha ölçelenebilir hale bu sebeplerle gelmişti. Akıllı sözleşmenin yeteneklerinin ilave edilmesi ise platformun büyük rakibi Ethereum ile farklı türlerde rekabet etmesini sağlıyor.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu