Finans Terimler Sözlüğü

Burned Coin

Kripto para yakma olarak adlandırılan burned coin işlemi, farklı amaçlar ile yapılır. Burned coin kripto paranın değerini artırması için önemli araçlar arasında yer alır. Yatırımcılar yanlış işlem sonrasında kaybolan kripto paralar ile yakma işlemini karıştırabilirler. Yakma sonrasında yanlış işlemlerin aksine yakılan miktar toplam arzdan düşer.

Burned coin işlemi kuruluşlar ve kişiler için gerçekleştirilebilir. Bu çerçevede işlemi yapmak isteyen kişi ya da kuruluşların kripto cüzdanları incelenir. Kripto para cüzdanında yakılmak istenen miktar mevcut ise işlem yapılır. Ayrıca yakılan miktar toplam arzdan düşürülür. Yeni kripto para birimi oluşturabilmek için bazı yatırımcılar burned coin işlemini yapabilirler. Kripto para birimini yaktıktan sonra yanan miktar kadar yeni kripto para birimi oluşturulabilir.

Damla Eliz

Kripto para dünyasında tanınmış bir haber yazarıdır. Kripto para projeleri, teknolojik gelişmeler ve piyasa analizleri konusundaki yazılarıyla bilinir. Sektördeki yenilikleri takip eden ve geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmayı amaçlayan bir perspektife sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu