Haberler

Akıllı Para Bu Altcoin’i Hedefliyor!

Yatırımcılar lider altcoin olan Ethereum ve Bitcoin’den fon çekecekleri zaman Cardano kurumsal girişleriyle karşı karşıya geliyor. CoinShares’e göre ekosistemi lider altcoin Ethereum gibi devler ile tek bir kategoriye yerleştiren çözümlerin ardından ağa olan talep artarken, Cardano kurumsal yatırımcılardan gelen fon firişlerini sürdürüyor.

Raporlardaki en ilginç kısım artan girişlerin varlığı değil, kurumsal fonların yeni tahsis oranları oluyor. Cardano, kurumlar arasında güven kazandıkça Ethereum ve Solana aktif olarak tüketiliyor.

Mevcut hızda önümüzdeki aylarda kurumlar tarafından tutulan ADA hacmi, Ethereum holdinglerini aşabilir. Uzmanlara göre Ethereum fon çıkışının olası sebebi birleştirmeden sonra main net’te mümkün olan Beacon ile alakalı sorunlar.

Test-Net Girişleri Mümkün Olabilir

Cardano günlük on-chain işlemlerinde %368’lik YTD artışı kaydediyor ve ağın büyümesi artıyor. Bu tarz güçlü bir artış ekosistem üzerine inşa edilen ve merkezi olmayan uygulamaların çözümlerinin piyasaya sürülmesiyle alakalı oluyor.

Yapılan yeni duyulara göre Cardano kullanıcıları yakında Djed stablecoin’inin Milkomeda test-net’ine girecek. Milkomeda, geliştiricilerin Cardano ve Ethereum arasında cross-chainb olarak çalışabilirlik elde etmelerini sağlayan uyumlu bir side-chain olarak öne çıkıyor.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu