Haberler

Kurumsal Para Çıkıyor: Borsalara Altcoin Üzerinden Giriyor

Ethereum 2022 yılında dolar bazında değerinin yarısından fazlasını kaybederken, Bitcoin’e karşı değer kaybetmeye devam ediyor. Uzmanlara göre lider altcoin fiyatı başka faktörler sebebiyle Haziran ayını da büyük düşüşlerle kapatabilir.

CoinShares’in yayınladığı haftalık piyasa raporuna göre Ethereum tabanlı yatırım fonlarından 250 milyon dolar çekilmiş durumda. Büyük çıkış ise diğer kripto paraların aksine görünüyor.

Ethereum fonları üzerindeki geri çekilmeler TerraUSD ve Terra’daki son çöküşün genel merkezi olmayan finans sektörüne olan ilgisini azalttığını gösteriyor. ETH yükseliş beklentileri DeFi piyasalarındaki patlama beklentilerine bağlı kalıyor.

Satış Baskısı Artabilir

CryptoQuant verilerinde ise küresel olarak kripto borsalarındaki toplam Ethereum bakiyeleri Mayıs ayından bu yana 550.459 ETH artış gösteriyor. Terra fiyaskosunun başlangıcından bu yana borsaların sıcak cüzdanlarına ortalama 950 milyon dolarlık giriş yapılıyor.

Traderler diğer varlıklar için trade yapmak istedikleri zaman borsalara token gönderiyorlar. Bu sebeple analistler borsalardaki ETH rezervlerindeki düşüş eğiliminin tersine dönmeye başladığı takdirde satış baskısının artacağını söylüyor.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu