Haberler

Bitcoin için Önemli Seviyeler Ortaya Çıktı

Kripto para piyasalarında tarihi günler yaşanmaya devam ediyor. Önemli düşüşler geçmiş dönemlerde de nadir olsa da yaşanmıştı fakat bu kez durum biraz daha ciddi görünüyor. Piyasadaki uzman analistler Bitcoin fiyatlarının 28.000’e kadar gerileceğini duyurmuştu. Ancak bu kadar sert bir hamle beklenmiyordu.

Elde edilen yeni grafiklere göre Bitcoin tarihte 3. defa 200 günlükte Boillinger’de alt banda kadar ulaştı. BTC 28.300 dolar üzerinden işlem görmeye devam ediyor. 2018 yılında o dönemin rekor düşüşü olan 20.000 dolardan yaşadığı düşüşte 200 günlükte Bollinger’de alt banda gerilemişti.

42.000 Seviyesi Kritik

İlk olarak 2015 yılında 1.000 dolar seviyelerinden 400 dolara kadar düşen kripto para birimi ciddi düşüşünü sürdürmeye devam ediyor. Bu durum Bitcoin özelinde daha düşük seviyelerin görülmesine de sebep olabilir. Yatay olarak gerçekleşebilecek hamlelerin ise pek önemli olmadığı vurgulanıyor.

Yatırımcıların her şeye rağmen temkinli olması konusunda ise açıklamalar geliyor. Eğer BTC fiyatı güncel seviyelerini korumaya devam ederse bir süre sonra yatay hamleler ortaya çıkabilir. Daha sonra yukarı yönlü hamleler oluşabilir. Fakat analistlere göre 42.000 dolarlık seviye görülmediği süre boyunca yeni düşüşlerin ortaya çıkabileceği de söyleniyor.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu