Haberler

Bitcoin için Düşüş Kaçınılmaz Olabilir

Bitcoin fiyat grafiklerinde farklı fraktaller oluşuyor. Bu durum düşüş trendinin yakın olduğunu gösteriyor. Yeni gelişme BTC için makro düşüş tezini de destekliyor. 6 Mayıs tarihinde formasyonun alt trend çizgisini kıran Bitcoin fiyatı, ayı bayrağı kurulumunu net bir biçimde gösteriyor.

Hareketler bir haftada %36’lık çöküşü tetiklemiş durumda. Geniş grafiklere bakıldığı zaman BTC’nin 1 Kasım 2021 ve 24 Ocak 2022 arasında bütün zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan 32.837 dolara düştüğü ortaya çıkıyor.

Psikolojik Seviyeler Devam Ediyor

Yaşanan çöküşten sonra 14 Ocak ve 22 Mayıs tarihleri arasında yüksek dipler ve daha yüksek tepeler şeklinde yer alan Bitcoin, yükselen paralel benzeri bir yapıyı ortaya çıkarmaya devam ediyor.

Meydana gelen teknik oluşum Bitcoin fiyatının belirli bir noktaya kadar düşmesinden sonra onaylandı ve korkutucu seviye olan 18.179 dolarlık seviyeleri hedefliyor. Bu tarz sert bir düşüşün ortaya çıkmamasının büyük sebebi ise 30.000 dolarlık psikolojik seviyenin hala devam ediyor olması şeklinde dikkat çekiyor.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu