Haberler

Bitcoin için Korkutan Fraktal

Kripto analisti Akash Girimath’ göre lider kripto Bitcoin fiyatı düşük zaman diliminde bir ayı bayrağı fraktal oluşumunu gösteriyor. Analist, haftalık yaklaşık 30.000 dolarlık psikolojik seviyenin altına düşülmesinin ayıların durumuna yardımcı olacağını söylüyor. Ünlü analiste göre lider kripto 52.000 doların üzerine çıkabilirse makro ayı görünümü geçersiz olabilir.

Bitcoin fiyatı bir fraktal oluşturduğu için ayı trendinin köşede olduğu akla geliyor. Yeni gelişme, BTC için makro ayı tezini güçlendiriyor. Bitcoin fiyatları 6 Mayıs tarihinde formasyonun alt trend çizgisini kırdığından dolayı ayı bayrağı kurulumunu onaylamıştı. Ayrıca bu hareket haftada %36’lık çöküşü de tetikliyor.

Zoom out yapıldığı zaman BTC’nin 10 Kasım 2021 ve 24 Ocak 2022 tarihlerinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan 32.838 dolara düşüşünün modelin bayrak direğini yarattığını vurguluyor.

Bitcoin için Düşüş Öngörülüyor

Çöküşün ardından Bitcoin fiyatı 14 Ocak ve 22 Mayıs arasında yüksek dipler ve daha yüksek zirveler şeklinde konsolide ediliyor. Bayrak olarak bilinen yükselen paralel benzeri yapı oluşuyor.

Teknik oluşum BTC fiyatının 38.305 doların altına düştüğünü ve onaylanan 18.179 dolarlık hedefin öngörüldüğünü söylüyor. Bugüne kadar Bitcoin 30.000 dolarlık psikolojik seviyesini konsolide edebilmek için satışlarını durdurdu. Ancak ortalama 20.000 dolarlık hedefte düşüş daha fazla tetiklenebilir.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu