Haberler

BTC Yıllık Desteğin Üzerinde Durmaya Devam Edecek mi?

Piyasaların en değerli varlıkları arasında yer alan Bitcoin, kritik bir kapanışa imza atabilir. Günlük ve haftalık kapanışlar bütün yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Uzun süredir yaşanan stres ve psikolojik savaşın ne şekilde sonlanabileceği de ayrı bir merak konusu olarak öne çıkıyor. Diğer yandan yıllık destekte kritik yerlerde olunduğu söyleniyor.

BTC fiyatı büyük bir alt destekte kısa bir süre kalmıştı. Bununla beraber 30.000 dolarlık destek bölgesine yapılan yüksek sayıdaki testler alıcıların seviyeleri güçlü şekilde savunduklarını gösteriyor. Aynı zamanda 33.000 dolarlık genel dirençten yükselişin kırılması toparlanma rallisine işaret ediyor olabilir.

Analistler Endişeli

10 Kasım 2021 tarihinde ATH seviyesinden sonra 69.000$’ı işaretledikten sonra yeni bir ayı döngüsü tetiklenmişti. Düşüş trendi ise fiyatın %57 oranında düşmesiyle 30.000$’ı görmesine sebep olmuştu. Tarihsel olarak bu destek seviyeleri Şubat Temmuz 2021 boğa koşusunu başlatmış oldu.

Yeniden test sırasında 12 Mayıs tarihinde ise uzun kuyruklu ret mumu, yüksek talep baskılarını vurguluyor. Bu noktada Haziran ve önümüzdeki aylarda analistler olumlu yaklaşımlarda bulunuyorlar. Üç haftadan uzun süredir seviyelerin üzerinde ilerleyen Bitcoin, 28.500$’a kadar inmişti.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu