Haberler

Bitcoin ile İlgili Karamsar Yorumlar Gelmeye Devam Ediyor

Geçtiğimiz günlerde bir Twitter iletisi paylaşan analist Peter Brandt, Bitcoin’in 2011 ylından bu yana %80’e varan dördüncü düzeltmesini kaydetme yolunda olabileceğiyle ilgili yorumlarda bulundu.

Brandt değerlendirmesini, Cheds isimli bir kripto para birimi analisti tarafından yayınlanan ve piyasa lideri olan BTC fiyatının 12,000 dolara düşebileceğini tamin ettiği tweet’e yanıt olarak yaptı. Eğer durum bu şekildeyse, düzeltme hareketi piyasa liderine ve yatırımcılarına zarar verebilir.

BTC Yüksek Seviyelerde Kalamıyor

Haftaya güçlü seviyelerden başladıktan sonra Bitcoin, kazanımlarının büyük bir kısmını kaybederek ilerliyor. Ünlü kripto para birimi, yükseliş momentumunun sona ermesinden sonra üst üste onuncu haftasını kırmızıda kapatıyor.

Geçtiğimiz ay Guggenhaim Baş Yatırım Sorumlusu Scott Minerd, BTC fiyatının 8,000 dolara kadar düşebileceğini belirtmişti.

Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını yükseltmesini Bitcoin için rüzgar olarak yorumluyor. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in yedi ay önce 69,044 dolarlık değeri görmesi tüm zamanların en yüksek değerini ortaya çıkarmıştı.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu