Binance HaberleriHaberler

Binance US CEO’su Brian Shroder istifa etti!

Kripto para borsası Binance’in ABD şubesinin başkanı olan Brian Shroder, istifa kararı aldı ve yerine geçici olarak Norman Reed atanmıştır.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, Binance.US CEO’su Brian Shroder ayrılmış ve geçici olarak Baş Hukuk Sorumlusu Norman Reed bu göreve getirilmiştir.

Brian Shroder’ın istifası, düzenleyici baskının işlerini zorlaştırması sonucu, şirketin yaklaşık üçte biri olan 100’den fazla pozisyonu işten çıkarmak zorunda kalmasının ardından gerçekleşti.

BAM Trading Services Inc. adı altında faaliyet gösteren Binance US, 2019 yılında Binance Holdings’in ABD’deki kullanıcılarına hizmet vermesini yasaklamasının ardından kurulmuştu.

Binance US sözcüsü, istifanın nedenini şu şekilde açıkladı:

“Bugün attığımız adımlar, Binance.US’a finansal güvence sağlamak için yedi yılı aşkın süredir devam eden bir çabanın bir parçasıdır ve kripto para borsası olarak müşterilerimize hizmet vermeye devam etmemize olanak tanırken Amerikan iş dünyası ve inovasyonu için gerçek sonuçlar doğuruyor. SEC’in sektörümüze yönelik agresif müdahaleleri ve bu müdahalenin işimize olan etkisi, Amerikan iş dünyası ve inovasyonu için üzücü bir örnek teşkil etmektedir.”

Damla Eliz

Kripto para dünyasında tanınmış bir haber yazarıdır. Kripto para projeleri, teknolojik gelişmeler ve piyasa analizleri konusundaki yazılarıyla bilinir. Sektördeki yenilikleri takip eden ve geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmayı amaçlayan bir perspektife sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu