Binance HaberleriHaberler

Binance U.S.’nin Yeni CEO’su Norman Reed’in Ripple XRP ile Geçmişi Var

Bu ilişkinin, 2015’e kadar uzanan uzun bir geçmişi olduğu söylenmektedir. Önemli bir detay olarak, Reed daha önce Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ve New York Federal Rezerv Bankası ile çalışmıştır.

Başka bir zamanda Ripple’ın hukuk ekibinde önemli bir pozisyonu bulunmaktaydı. Hukuk uygulayıcıları için bir içerik platformu olan Today’s General Counsel, Reed’in Ripple tarafından 25 Şubat 2015 tarihinde atandığını belirtti. Ripple ve SEC arasındaki dava sürecinde XRP token sahiplerini temsil eden CryptoLaw kurucusu ve XRP yanlısı avukat John E. Deaton, Reed’in finans teknolojisi firmasının Genel Danışmanı olduğunu doğruladı.

“Norman Reed, eskiden Ripple’ın Genel Danışmanıydı. Onun imzası, 2015 FinCEN DOJ anlaşmasında Ripple’ın XRP’yi bir ‘dönüştürülebilir sanal para’ olarak sınıflandırdı.” Deaton, X uygulamasında paylaştı.

Binance US, birkaç gün önce çalışanlarının neredeyse üçte birini azalttı ve CEO’su Brian Shroder’ın neredeyse aynı zamanda borsadan ayrıldığı ortaya çıktı. Çalışan sayısını azaltma kararı, Binance’in platformunu “finansal altyapısını tamamen kripto para borsasına geçiş yaparken yedi yıldan fazla süreyle desteklemeyi” planlamasına bağlandı.

Hemen duyuruldu ki, şu anki Baş Hukuk Müdürü olan Reed’in onun yerine geçeceği.

Onun, özellikle SEC ve düzenleyici kurumlarla yaşadığı son sorunlarla olan geçmişi ve deneyimi göz önüne alındığında, bu iş için en uygun adam olarak seçildiği vurgulandı. Binance, şu anda ABD’deki çeşitli kurumlardan gelen düzenleyici zorluklarla karşı karşıyadır. Haziran ayında SEC, Binance’i menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçladı.

Zhao, Kullanıcıların Yönetim Değişikliği Korkularını Yatıştırıyor Önemli bir nokta olarak, Shroder’ın Binance US’den ayrılması, bazı internet kullanıcıları arasında endişelere neden oldu. Bazıları Binance operasyonları konusunda endişeli hale geldi ve korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) yavaş yavaş ortaya çıktı. Ancak Binance Genel CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao, kullanıcıların FUD’yu dikkate almamalarını istedi.

Shroder’ın, “iki yıl önce katıldığında hedeflediği şeyi tamamlayarak” şirketten ayrıldığını ve herhangi bir sorun yaşamadan şirketi terk ettiğini iddia etti.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu