Haberler

Binance CEO’su Terra Zararını Açıkladı

Orijinal Terra ekosisteminin patlamasının etkileri kripto dünyasında şok dalgaları yaşatıyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, şirketin 2018 tarihinde Binance Labs yatırımının bir parçası olarak Terra’ya 3 milyon dolarlık yatırım yaptığını duyurdu.

Fortune ile yapılan bir röportajda ise Binance CEO’su yatırım karşılığında halka açık ve dokunulmayan kripto para cüzdanındaki ortalama 50 milyon LUNA’ya denk gelen kripto para birimini aldığını söyledi.

Açıklama, yatırımcıların Binance Terra ekosisteminin çöküşünden kar sağlayıp sağlamadığı ve CZ’nin Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon ile gerçekleşen olaylar çerçevesinde iletişim kurup kurmadığı konusundaki endişeleri takip etti.

LUNA Airdrop Gündeme Gelmişti

Orijinal Terra ekosisteminin çöküşü kripto dünyasında büyük etkilere yol açtı. Büyük kripto para borsaları ilk etapta başarısız olan stabilecoin ve altcoin’i listediği için zorda kaldı. Binance tüm olanlara rağmen yeni LUNA para birimi olan Terra 2.0’a desteğini açıkladıktan sonra airdop’una katıldı ve çeşitli eleştiriler ile karşılaştı.

Çöküşten sonra yeni bir sayfa açabilmek için oluşturulan Terra blok zincirinin 1. bloku 28 Mayıs tarihinde üretildi. Bu durumu LUNA airdrop’u izlemişti.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu