Haberler

Bill Gates, Kripto Para Yatırımı Yapmadığını Söyledi

Microsoft kurucusu Bill Gates, Reddit’te yapılan Ask Me Anything etkinliğinde herhangi bir kripto paraya yatırım yapmadığı konusunda açıklama yaptı. Gates, yalnızca değerli işlevi olan varlıklarla ilgilendiğini söyledi. Gates’e göre şirketlerin değeri, ürünlerin üretimine dayanırken, kripto para birimlerinin değeri sadece gelecekte başkasının onlar için ödeme yapacağı yönündeki spekülasyonlara dayanıyor.

Bill Gates, uzun süredir kripto paralara şüphe ile yaklaşmaya devam ediyor. Şubat ayının ortalarında Bloomberg ile yaptığı röportajda, giderek daha fazla insanın hiper kripto dünyasına çekildiği yönündeki endişelerini dile getirmişti.

Milyarderler İkiye Ayrılıyor

Milyarderlerin kripto para birimleri konusunda farklı görüşleri ortaya çıkıyor. Bir tarafta destekçiler ve diğer tarafta yeni varlık sınıfının muhalifleri bulunuyor.

Destekçilerin kısmında ise kripto para şirketi Block’a odaklanmak için görevini bırakan Twitter eski CEO’su Jack Dorsey gibi tanınmış isimler bulunuyor. Grupta kripto meraklılarıyla düzenli olarak görüşen ve tweetleriyle piyasayı hareketlendiren Elon Musk yer alıyor.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu