Haberler

Beyaz Saray Ofisinin Madencilik Raporu Ağustos Ayında Gelebilir

Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi, Ağustos ayında kripto paraların madenciliği ve çevresel etkileri hakkında rapor yayımlamayı planladığını söyledi. Bloomberg haberlerine göre Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi (OSTP), ABD Başkanı Joe Biden’ın emrini takiben kripto para madenciliğini yayımlamaya hazırlanıyor.

Ağustos Ayı Kritik

OSTP, Teksas gibi eyaletlerdeki elektrik problemleri, gürültü kirliliği gibi şikayetleri ve farklı birçok konuyu raporlar çerçevesinde değerlendirecek. OSTP enerji bölümünden Costa Samaras Bloomberg Law’a verdiği röportaj içerisinde, ‘’Bu son derece anlamlı bir biçimde finansal sistemin parçası olacaksa sorumlu şekilde geliştirilmesi önemlidir.’’ İfadelerine yer verdi.

Biden’ın özel yürütme emri, OSTP’ye diğer ofislerle ekip oluşturabilme ve temel blokzinciri teknolojilerinin çevreyi nasıl etkileyebileceğini inceleyen rapor hazırlama görevi sundu. Planların Ağustos ayında ortaya çıkması düşünülüyor.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu