Haberler

Bermuda Ekonomi Bakanı, Ülkenin Kripto Merkezi Olabileceğini Söyledi

Bermuda Ekonomi ve Çalışma Bakanı olan Jason Hayward, ülkenin önemli bir kripto merkezi olabileceğini söyledi. Bermuda’nın kripto sektörü için küresel merkez olabileceğine dikkatleri çeken Hayward, LUNA’nın çöküşü gibi olaylardan yatırımcıların daha az etkilenebilmesi için kapsamlı bir düzenleyici çerçeve için çalışmalar yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Jason Hayward, kripto piyasasında yaşanan genel düşüşü olumsuz bir olay olarak görmediklerini belirtti. Bu durumu bir dijital varlık merkezi olabilmek için kullanabileceklerini söyledi.

14 Farklı Firma Onay Aldı

Bermuda yetkililerinin 2018 senesinde kripto sektörüne kucak açtığını da söyleyen Hayward, aynı yıl gerçekleşen ayı piyasası sırasında dahi devletin bu varlıkları savunduğunu söyledi. Finans ve Uluslararası İş Birliği Başkanı David Schwartz’a göre Bermuda, kripto işletmeleri için uygun altyapı ve düzenleme oluşturabilme konusunda dünyada başı çeken ülkeler arasında bulunuyor.

2018 senesinde onaylanmış mevzuatla beraber Bermuda’da faaliyette olan bütün kripto şirketlerinin Bermuda Para Otoritesi’nden lisans alması zorunlu tutuluyor. Otorite, Bittrex başta olmak üzere 14’ü aşkın firmaya onay veriyor.

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu