Finans Terimler Sözlüğü

Belirleyici Cüzdan

Belirleyici cüzdanda gerektiği zaman rastgele yeni Bitcoin adresleri ve özel anahtarlar oluşturan eski tarz Bitcoin cüzdanların aksine, bütün verilerin tek bir tohumdan belirli bir algoritma kullanılarak üretilmesini sağlar. Tohum, cüzdanların anahtarlarını kodlayabilmenin standart yolunu sunar. Kurtarma çekirdekleri, sizlere özel anahtarları kurtarma olanağını veren belirli sıraya yerleştirilmiş sözcüklerin birleşiminden meydana gelir.

Deterministik cüzdanların geliştiricileri tarafından tanıtılmış temel özelliği bulunur. Bunlar arasında Ana Genel Anahtar (MPK) yer alır. Sunucuların para almak için gerektiği kadar genel anahtar oluşturmasına izin veren MPK, tehlikeye atıldığı zaman saldırganın cüzdandan harcama yapmasına izin tanımaz.

Damla Eliz

Kripto para dünyasında tanınmış bir haber yazarıdır. Kripto para projeleri, teknolojik gelişmeler ve piyasa analizleri konusundaki yazılarıyla bilinir. Sektördeki yenilikleri takip eden ve geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmayı amaçlayan bir perspektife sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu