Finans Terimler Sözlüğü

Bearish Nedir

Bearish bilinen diğer adı ile ayı piyasası özellikle yeni başlayanlar için yatırım veya alım satım yapmanın zorladığı dönemleri ifade eder. Kripto alım satımı yapan kişilerin ve teknik analistlerin çoğu Bitcoin’in makro boğa trendinde olduğunu bilirler. Ayı piyasasında fiyatların düşüşü söz konusudur.

Ayı piyasaları riskli ve deneyimsiz kişiler için alım satım yapmanın zor olduğu süreçleri kapsar. Ayı piyasaları büyük kayıpların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Yatırımcıların finans piyasalarına geri dönmelerine engel olabilecek kadar riskli durumlar ortaya çıkabilir.

Ayı Piyasaları Ne Kadar Sürer?

Ayı sezonu boyunca Bitcoin veya diğer kriptoparalar için taleplerde azalma görülür. Bu durum fiyatların düşmeye devam etmesine yol açar. Finansal ürünlere, kriptopara piyasalarında talebin azalması farklı parametrelere göre değişkenlik gösterir.

Ayı piyasalarının ne kadar süreceği ilgili piyasada yer alan ürünlere ve ortam şartlarına göre değişkenlik gösterir. Haftalık, aylık ve yıllık zaman dilimlerinin geçirildiği dönemler söz konusu olabilirken bazı ürünler için döngüsel olarak yaşanan ayı piyasaları ortaya çıkabilir.

Damla Eliz

Kripto para dünyasında tanınmış bir haber yazarıdır. Kripto para projeleri, teknolojik gelişmeler ve piyasa analizleri konusundaki yazılarıyla bilinir. Sektördeki yenilikleri takip eden ve geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmayı amaçlayan bir perspektife sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu