Haberler

Animoca Brands İkincil Şirketi Benzersiz Bitcoin Metaverse Tokenini Başlatmaya Hazırlanıyor

Animoca Brands, kripto oyun ve metaverse yatırım alanında önemli bir aktör, Bitcoin (BTC) ağı üzerinde bir metaverse ekosistem tokeni başlatma planlarını duyurdu.

Şirketin son basın açıklamasında, tokenin Darewise Entertainment, Animoca Brands’in bir yan kuruluşu tarafından geliştirileceği belirtildi.

Darewise Entertainment, aynı zamanda Life Beyond Studios olarak bilinir ve Bitcoin Ordinals etrafında odaklanmış bir metaverse ekosistemi kurmayı amaçlıyor.

Bu protokol, kullanıcıların blockchain üzerinde NFT benzeri varlıkları kaydetmelerine ve Bitcoin ağı üzerinde BRC-20 tokenleri oluşturmalarına olanak tanır.

Stüdyonun metaverse vizyonu, etkileşimli oyun deneyimleri, marka entegrasyonları, gerçek dünya bağlantıları ve daha fazlasını içeriyor.

Yakında çıkacak olan Life Beyond oyununun, oyun içi varlıklar ve sanal araziler için yeni tanıtılan Bitcoin tabanlı metaverse tokenini entegre eden ilk oyunlardan biri olması planlanıyor.

Life Beyond daha önce oyun içi NFT’leri Polygon ölçekleme ağı üzerinde piyasaya sürmüş olsa da, bu girişim Bitcoin ekosistemine olan adımlarını temsil ediyor.

Token, Life Beyond içinde oyun içi varlıklar ve sanal arazilerle ilgili işlemleri kolaylaştırmak için kullanılacak ana para birimi olacak.

“Ordinals protokolünün ortaya çıkışı ile Bitcoin’in kültür kavramını tanıttığı bu kritik anı yaşıyoruz,” diyen Animoca Brands’in kurucu ortağı ve icra kurulu başkanı Yat Siu yorumda bulundu.

“Yüksek kaliteli oyun, kitleler tarafından benimsenmesinin anahtarlarından biridir ve AAA stüdyomuz Darewise Entertainment’ın bu işteki fırsat üzerinde, alanında bir öncü ve uzman olan Horizen Labs ile işbirliği yaparak çalıştığını görmekten mutluyuz.”

Darewise Entertainment CEO’su Benjamin Charbit de Bitcoin Ordinals için aktif olarak inşa etme ve keşfetme ihtiyacına vurgu yaptı.

Bitcoin tokenini hayata geçirmek için Darewise Entertainment, akıllı sözleşme geliştirme ve token stratejilerindeki uzmanlığıyla bilinen Horizen Labs ile işbirliği yapacak.

Horizen Labs daha önce popüler Bored Ape Yacht Club NFT projesi ile ilişkilendirilen Ethereum tabanlı ApeCoin (APE) tokeninin oluşturulmasına katkıda bulunmuştu.

Darewise Entertainment, sıfır bilgi şifreleme konusundaki uzmanlıklarını kullanarak Horizen Labs’ten teknik ve danışmanlık desteği alacak.

Horizen Labs CEO’su Robert Viglione, “Life Beyond ekibi ile çalışmayı ve uzaydaki bu önemli teknolojik inovasyona uzmanlığımızı getirmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Bu arada, Bitcoin tabanlı bir oyun ekosisteminin geçerliliği ve ölçeklenebilirliğini göstermenin de dahil olduğu bazı zorluklar hala mevcut.

Ancak Darewise Entertainment’ın Baş Ürün Yetkilisi Vincent Marty, Bitcoin’in hızla evrilen dijital peyzajda potansiyelini test etmeye ve sadece Life Beyond’u değil, aynı zamanda küresel ölçekteki metaverse’leri ve oyunları etkileyecek olan yaklaşan teknolojik ilerlemeleri vaat etti.

Animoca’nın yeni NFT girişimi, lüks markalarının ürünlerinin meşruiğini sağlamak için artan bir şekilde NFT’lere yönelmesiyle birlikte ortaya çıkıyor.

Raporlara göre, Miu Miu’nun ana şirketi olan Prada Group, Aura Blockchain Consoritum ile işbirliği yaparak müşterilerin satın aldıkları ürünlerin gerçekliğini doğrulamalarına izin veren blockchain hizmetleri başlattı.

Benzer şekilde, İtalyan lüks saat üreticisi Panerai, 3 Ekim’den sonra satılan her saatin bir NFT tabanlı “dijital pasaport” ile birlikte sunulması planlarını açıkladı.

 

Ahmet Aslan

Kripto varlıkların yükselişini izlemeye ve analiz etmeye adanmış bir haberci. Blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar hakkında derin bir bilgiye sahiptir ve bu alandaki önemli gelişmeleri okuyucularına aktarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu